turkishteam.net'e taşındık...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Hoşgeldiniz, Sizde özel timlerimize katılmak veya rütbe kazanmak için paylaşım yapmanız yeterlidir...
TDT Yönetim...

Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders

YazarMesaj
By.CaMBaZ

By.CaMBaZ

Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders  Banlan10

Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders  Rsm11
  Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders  Rsm10
Aldığı Rep Sayısı : 21

Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders  Empty
MesajKonu: Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders      Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders  EmptySalı 12 Ekim 2010, 20:20

Bugünlerde "özür diliyoruz" kampanyası ile Türkiye yine bir "azınlık" sendromu yaşamaya başladı. İşte bu dönemde Atatürk ile İnönü arasında yaşanan bir olay ders niteliğinde.o anekdotu şöyle aktarıyor; Başbakan İnönü saat 18.00 sularında Florya Köşkü'nde Atatürk'ü ziyaret etmiş: - Hayırdır İsmet... Habersiz geldin. - Paşam azınlıklar meselesi... Konuyu Meclis'e getireceğiz... Ne diyorsunuz? - İsmet bugün geç oldu... Yarın sabah erkenden gel konuşalım. İnönü çıkınca Atatürk "bütün görevlileri" toplamış: - Sadece laleler kalsın... Bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün atın... Derhal. İsmet Paşa sabah gelmiş bahçenin "halini" görmüş ve "görevlilere" sormuş: - Ne oldu böyle? - Gazi Paşa Hazretleri emrettiler söktük. Başbakan İnönü Cumhurbaşkanı Atatürk'ün odasına girmiş: - Paşam bahçenin durumu nedir? - Azınlıkları söküp attım İsmet. İnönü "anladım" dercesine başını öne eğmiş: Atatürk: - İsmet ben "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünü boş yere söylemedim... Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı... Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın

Atatürk'ten Muhteşem Bİr Ders
1 sayfadaki 1 sayfası