turkishteam.net'e taşındık...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Hoşgeldiniz, Sizde özel timlerimize katılmak veya rütbe kazanmak için paylaşım yapmanız yeterlidir...
TDT Yönetim...

" aq " nedir

YazarMesaj
By-cRaZy

By-cRaZy

" aq " nedir Uye10

" aq " nedir Rsm11
" aq " nedir Rsm10
" aq " nedir Rsm10
Aldığı Rep Sayısı : 36
" aq " nedir Rsm10

" aq " nedir Empty
MesajKonu: " aq " nedir   " aq " nedir EmptyÇarş. 22 Eyl. 2010, 15:26

a q nedir?
Forumların, MSN görüşmelerinin vazgeçilmezi a q yanlış kullanılan harf kombinasyonları Listesinde birinci.

Yanlış anlaşılma sonucu "a q"nun itibari sarsılmıştır. Bu konuya açıklık getirmek için bu iki harfin buluşmasını biraz inceleyelim.

a q ne demek?

a q`nun açılımı "anti-quote" dir. Bir mesajdan alıntı yaptığınızda mesaj kodunda beliren "Quote" kelimesi alıntı anlamına geliyor. Yani anti-quote = alıntı yapılamaz!

a q ne gibi durumlarda kullanılır?

a q, diğer bir üyenin alıntı yapmasını istemediğiniz mesajların genelde sonuna eklenir. Mesela:

Paylaşımların için teşekkürler a q

Açıklaması: O kadar alçak gönüllüyüm ki, mesajımı alıntı yapıp bana mesaj yazarak konuya ilgi gösterdiğim ve yorum yaptığım için teşekkür etmene gerek yok.

Başım ağrıyor a q

Açıklaması: Şimdi kesin sen bunu alıntı yapıp geçmiş olsun diye mesaj atacaksın. Peki sen geçmiş olsun diyince geçmiş mı oluyor?`Hayır. Onun için mesajımı alıntı yapmanı istemiyorum (=a q)

Galatasaray Fenerbahçeden iyi a q

Açıklaması: Ben bu konuda o kadar eminimki, senin alıntı yapıp bana aksini savunman için hiç bir neden yok, hiç zahmet edip alıntı yapma istemiyorum!

" aq " nedir
1 sayfadaki 1 sayfası